x
W celu zapewnienia najwyższej jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Aby sprawdźić cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich, przeczytaj naszą "Politykę Prywatności".

REGULAMIN SKLEPU

I. WSTĘP – INFORMACJE O PRZEDSIĘBIORCY

Właścicielem sklepu internetowego KasualBest, działającego pod adresem

www.kasualbest.com

jest:

KB Firma Handlowa Bogusław Krogulski
z siedzibą w Łodzi, ul. Antoniego Mackiewicza 37
NIP : 726-143-94-02
REGON: 472284902

Przedsiębiorstwo wpisane jest do Ewidencji Działalności Gospodarczej w Urzędzie Miasta Łodź pod numerem 52802.

Niniejszy regulamin określa podstawowe zasady korzystania przez Użytkowników z serwisu internetowego www.kasualbest.com oraz zawiera uregulowania organizacyjne serwisu.

Obowiązkiem Użytkownika jest aktualizacja podanych danych w razie ich zmiany oraz każdorazowa weryfikacja przedmiotu złożonego zamówienia oraz swoich danych przed ostateczną jego akceptacją.

II.DEFINICJE:

Regulamin - niniejszy dokument wraz z wszelkimi załącznikami i dodatkami do niego, które wyraźnie się do niego odwołują, określający warunki i zasady korzystania ze sklepu kasualbest.com ;

Sklep (Sprzedający) – sklep internetowy działający pod adresem www.kasualbest.com sprzedający produkty znajdujące się w jego ofercie za pośrednictwem Internetu;

Użytkownik (Kupujący) – osoba fizyczna lub prawna dokonująca zakupów w Sklepie

Konto Użytkownika – baza zawierająca dane Użytkownika i historię zamówień Użytkownika, służąca do realizacji zamówień, ich historię.

Dni robocze – dni tygodnia od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy;

III.POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Sklep www.kasualbest.com prowadzi sprzedaż detaliczną produktów z branży moda za pośrednictwem sieci Internet. Informacje na temat produktów Sklep zamieszcza na stronie www.kasualbest.com
 2. Wszystkie produkty oferowane w sklepie www.kasualbest.com zostały legalnie wprowadzone na rynek polski. Wszystkie produkty są nowe, zgodne z informacjami podawanymi przy ich opisach.
 3. W celu skutecznego złożenia zamówienia niezbędny jest komputer z procesorem min. 200MHz, 64MB RAM, kartą graficzną obsługującą rozdzielczość 800×600 i 256 kolorów oraz przeglądarka stron internetowych (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome) a także klawiatura lub inne urządzenia wskazujące, umożliwiające poprawne wypełnienie formularzy elektronicznych.
 4. Informacje znajdujące się na stronach sklepu www.kasualbest.com nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ceny i opisy produktów są jedynie informacją handlową. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach przedstawionych w opisie produktu.
 5. Zamówienia składane i przyjmowane są w języku polskim.
 6. Ceny produktów oferowanych na stronach sklepu www.kasualbest.com są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Podane ceny wyrażone są w złotych polskich (PLN). Podane ceny nie zawierają kosztów przesyłki. Koszty przesyłki podane są jako oddzielna pozycja w opisie każdego przedmiotu na karcie produktu.
 7. Sprzedający zastrzega sobie prawo zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie sklepu oferowanej na witrynie www.kasualbest.com, wprowadzenia nowych towarów do oferty sklepu, przeprowadzenia i odwołania akcji promocyjnych na stronach sklepu, bądź wprowadzenia w nich zmian.
 8. Sprzedający dołoży wszelkich starań, aby produkty oferowane na bieżąco na stronach sklepu www.kasualbest.com pokrywały się z bieżącymi stanami magazynowymi Sprzedającego. W przypadku niedostępności całości lub części towaru objętego zamówieniem, Sprzedający niezwłocznie zawiadomi o tym Kupującego. W przypadku dokonania zapłaty za zakup przez Kupującego, Sprzedający zwróci mu wpłaconą sumę pieniężną.
 9. W przypadku sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży, na które przeznaczona jest ograniczona liczba towaru, realizacja zamówienia następować będzie według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania zapasów objętych sprzedażą promocyjną.
 10. Wszystkie towary sprzedawane z opisem OUTLET są tańsze od ich ceny sklepowej o 25-75%. Istnieje możliwość, że produkty sprzedawane z opisem OUTLET będą posiadały drobne zadrapania, marszczenia, małe plamki, ślady kleju , przebarwienia i drobne uszkodzenia mechaniczne, jednak wady te w żadnym stopniu nie mają wpływu na jakość ich użytkowania. Opisane wady nie będą uznawane jako podstawa reklamacji. Należy pamiętać, że Istnieje możliwość zwrotu towaru z opisem OUTLET w terminie 14 dni od dnia otrzymania przesyłki.
 11. Obowiązujące promocje w sklepie www.kasualbest.com nie łączą się ze sobą. W przypadku towarów przecenionych nie stosuje się już żadnych dodatkowych rabatów.
 12. Sprzedający dostarcza dowód zakupu/fakturę VAT które stanowią potwierdzenie zawartej umowy sprzedaży. W przypadku potrzeby wystawienia faktury VAT w formularzu zamówienia należy podać dokładne dane konieczne do poprawnego wystawienia faktury VAT.
 13. Składając zamówienie Użytkownik oświadcza i potwierdza, iż zapoznał się treścią i akceptuje postanowienia regulaminu sklepu www.kasualbest.com

IV. REJESTRACJA W SERWISIE I SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ
 1. Użytkownik może dokonywać zakupów na dwa sposoby:
  • zakupy niewymagające rejestracji – należy opłacić zamówiony towar i podać prawidłowy adres dostawy. Jest to możliwe dzięki prawidłowemu wypełnieniu formularzy znajdujących się na stronie internetowej sklepu kasualbest.com
  • zakupy po dokonaniu rejestracji, które umożliwiają Użytkownikowi dostęp do użytecznych dodatkowych opcji takich jak: historia zamówień, możliwość sprawdzenia, na jakim etapie realizacji jest złożone zamówienie, możliwość otrzymywania informacji o nowościach i promocjach. W celu dokonania rejestracji należy podać dane teleadresowe niezbędne do realizacji zamówienia (imię, nazwisko, adres dostawy, numer telefonu, adres e-mail, login oraz hasło). Dane podajemy w odpowiednich formularzach znajdujących się na na stronie internetowej sklep kasualbest.com
 2. W trakcie składania zamówień, jak i podczas procedury rejestracyjnej, Użytkownik zobowiązany jest do podania prawidłowych oraz pełnych danych osobowych. W przypadku stwierdzenia, że podane dane są nieprawdziwe, niekompletne lub zawierają istotne błędy, Sklep zastrzega sobie możliwość natychmiastowego zawieszenia realizacji zamówienia, odstąpienia od realizacji zamówienia, zablokowania konta Użytkownika, a także usunięcia konta Użytkownika.
 3. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularzy zamówień znajdujących się na stronie internetowej sklepu kasualbest.com
 4. Sprzedający zastrzega sobie prawo do odrzucenia zamówienia dokonanego przez Użytkownika w przypadku:
  • błędnego/częściowego wypełnienia formularza zamówienia oraz braku potwierdzenia zamówienia
  • jeśli w czasie 5 dni nie otrzyma przelewu za zamówienie w należytej wysokości
  • jeśli wysłana przesyłka nie zostanie odebrana
 5. Wszelkie zmiany do złożonego przez Użytkownika zamówienia lub anulowania zamówienia, można dokonać jedynie do momentu dokonania wpłaty kwoty pieniędzy podanej w zamówieniu. Zmiany lub anulowanie należy wykonać drogą elektroniczną, pisząc na adres: info@kasualbest.com z tytułem ANULOWANIE, podając w treści numer zamówienia.
 6. W zamówieniu Użytkownik dokonuje wyboru zamawianych produktów, określenia miejsca doręczenia przesyłki, oznaczenia sposobu dostawy oraz formy płatności, wskazuje dane do wystawienia faktury.
 7. Zamówienia realizowane są : w trybie „przedpłaty na konto” (przelew elektroniczny, bankowy,) „szybkie płatności” za pośrednictwem dotpay.pl lub „płatność kartą” za pośrednictwem dotpay.pl. lub wysyłka z pobraniem za pośrednictwem kuriera. Użytkownik samodzielnie dokuje wybory sposoby płatności.
 8. Na przelewach w polu “tytuł” należy podać numer zamówienia oraz imię i nazwisko Użytkownika.
 9. W przypadku wyboru opcji zapłaty „szybkie płatności” lub „płatność kartą” Użytkownik powinien dokonać zapłaty bezpośrednio po złożeniu zamówienia. Jeśli wpłata nie wpłynie na konto Sklepu w terminie 5 dni, zamówienie zostanie anulowane.
 10. W przypadku wystąpienia nadpłaty na koncie Użytkownika w związku płatnościami za zakupione produkty, Użytkownik może wykorzystać nadpłatę na zakupy w Sklepie lub zażądać zwrotu nadpłaty na wskazane konto. Ze względu na bezpieczeństwo środków pieniężnych Użytkownika polecenie zwrotu nadpłaty może nastąpić po otrzymaniu stosownego żądania od Użytkownika wysłanego e-mailem, z konta e-mail zarejestrowanego w Sklepie. Sklep nie dokonuje zwrotu nadpłat za pośrednictwem poczty.
 11. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nadużyć, w tym uzyskania dostępu do jego konta przez osoby trzecie, prób wykorzystania jego konta lub danych przez osoby trzecie, jest on zobowiązany do jak najszybszego poinformowania o tym Sklepu.

V.CZAS I WARUNKI DOSTAWY

 1. Przesyłki wysyłane są maksymalnie do 5 dni roboczych od otrzymania wpłaty. O wysłaniu paczki Klient informowany jest oddzielnym e-mailem.
 2. Zamówiony towar wysyłany jest pod adres wskazany w formularzu jako adres dostawy. Zmiana adresu doręczenia przesyłki po jej nadaniu wiąże się z opłatą 24 zł.
 3. Przesyłki wysyłane są za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. Kurierzy firmy DPD doręczają paczki zazwyczaj na następny dzień roboczy po nadaniu przesyłki, głównie do godz. 17-tej. Kurier podejmuje 3 próby doręczenia przesyłki, dzień po dniu (dni robocze). Szczegółowy opis sposobu doręczenia przesyłek znajduje się w na stronie „Koszty dostawy” (kliknij tutaj) oraz w ogólnych warunkach świadczenia usług dostępnych na stronie www.dpd.com.pl
 4. Nieodebrania paczki i zwrotu przesyłki do nadawcy skutkuje obciążeniem Użytkownika kosztami zwrotu paczki do nadawcy oraz ponownego jej nadania (16 zł + 16 zł, łącznie 32 zł), jeżeli kupujący zgłosi chęć ponownego nadania przesyłki i wyrazi wole jej odebrania lub obciążenia Użytkownika kosztem zwrotu paczki do nadawcy (16 zł) – jeżeli kupujący zgłosi chęć rezygnacji z zamówienia i nie wyrazi zgody na ponowne nadanie przesyłki
 5. W wyjątkowych sytuacjach przesyłka może się opóźnić. W takim przypadku Sprzedający informuje o zaistniałej sytuacji a kupujący ma możliwość rezygnacji z zamówienia. Produkt z informacją w opisie np. “czekamy na dostawę za 21 dni” to model z wydłużonym okresem realizacji zamówienia. Zamówienia takie realizowane są w terminie podanym w opisie. Termin dostępności każdego produktu podany jest zawsze w opisie przedmiotu.
 6. Paczki nadawane są po uprzedniej zapłacie za zamówienie. Sklep KasualBest.com nie wysyła przesyłek płatnych przy odbiorze.Koszt dostawy wysyłek płatnych z pobraniem to 16 zł – niezależnie od ilości zakupionych produktów (w ramach jednego zamówienie lub łącznej wpłaty). W przypadku wybrania innych form płatności, transport jest bezpłatny.
 7. Dostawa zakupionych produktów, na zasadach określonych w regulaminie, następuje tylko na terenie Polski.
 8. W przypadku, kiedy miejsce doręczenia zamówionych produktów jest inne niż terytorium RP warunki płatności, kosztów związanych z doręczeniem przesyłki oraz sposób dostawy ustala się indywidualnie z Użytkownikiem drogą korespondencji elektronicznej.
 9. Na czas otrzymania przesyłki składa się czas realizacji zamówienia oraz czas dostawy, które różnią się w zależności od wyboru formy płatności i opcji dostawy.
 10. Przybliżony czas realizacji zamówienia w przypadku wyboru opcji płatności: „przedpłata na konto”, „szybkie płatności”, „płatność kartą”- zakupiony towar zostanie wysłany w terminie do 2 dni roboczych od momentu zaksięgowaniu na koncie Sklepu wpłaty we właściwej wysokości. Do ww. terminów realizacji zamówienia nie wlicza się dnia, w którym Sklep poinformował Użytkownika o przyjęciu zamówienia do realizacji. Sklep zobowiązany jest poinformować Użytkownika o przedłużeniu terminu realizacji zamówienia oraz określić przewidywany termin realizacji zamówienia.
 11. Przewidywany czas dostawy to: 24-48 godzin od momentu nadania przesyłki. Opłacone zamówienia, które zostaną złożone i opłacone do godziny 12:00 wysyłamy tego samego dnia. Opłacone zamówienia, które zostaną złożone i opłacone po godzinie 12:00, wysyłamy dnia następnego. Opłacone zamówienia, które zostaną złożone i opłacone w piątek wysyłamy w poniedziałek.
 12. Koszty dostawy zostaną umieszczone na fakturze VAT jako oddzielna pozycja. O kosztach dostawy Użytkownik jest informowany przed akceptacją zamówienia.
 13. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie produktów lub opóźnienie w dostawie spowodowanym błędnym lub niedokładnym adresem podanym przez Użytkownika.

VI.REKLAMACJE
 1. Reklamacje rozpatrywane są zgodnie z ustawą z 27 VII 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176 z późn. zm.)
 2. UWAGA! W przypadku otrzymania towaru zgodnego z zamówieniem jeżeli jednak rozmiar jest nieodpowiedni zastosowanie ma procedura wymiany, nie reklamacji!
 3. Wszystkie produkty dostępne w Sklepie pochodzą z legalnego źródła, są oryginalne i posiadają gwarancje jakości producenta. Jeśli po otrzymaniu zakupionych produktów, Użytkownik stwierdzi w nich wady może skorzystać z prawa gwarancji.
 4. Dokładny opis procedury reklamacji znajduje się w linku „Zwrot, wymiana, reklamacje” – kliknij tutaj.
 5. Sklep ma 14 dni na rozpatrzenie każdej reklamacji.
 6. Sklep nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem lub wysłanych bez uprzedniej konsultacji z personelem Sklepu.
 7. W przypadku uznania reklamacji za zasadną, produkt uszkodzony zostanie naprawiony albo wymieniony na nowy, pełnowartościowy, a jeśli będzie to niemożliwe (np. z powodu wyczerpania zapasów produktu), Sklep zwróci Użytkownikowi równowartość ceny zakupu produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w Sklepie produkty do wyboru. Koszty przesyłki zareklamowanego produktu, Sklep zwraca w terminie 5 dni roboczych od dnia uznania reklamacji za zasadną.
 8. Użytkownik ma prawo zgłoszenia reklamacji w ciągu 2 lat od daty zakupu produktów w Sklepie, pod warunkiem zawiadomienia Sklepu o wadzie w terminie 2 miesięcy od chwili stwierdzenia niezgodności z umową.

VII. ZWROT

 1. Klient ma prawo zwrócić zakupiony w sklepie KasualBest.com towar do 14 dni od otrzymania przesyłki na zasadach opisanych w ustawie z 2 III 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 z późn. zm.). Zwracany towar musi być nieużywany i musi posiadać wszystkie oryginalne metki oraz oryginalne opakowanie foliowe. Należy pamiętać iż zwracane produkty powinny być odpowiednio zapakowane oraz zabezpieczone, koszt odesłania towaru ponosi Kupujący.Nie przyjmujemy paczek wysłanych za pobraniem lub usługą “e-przesyłka”. Przesyłka powinna być wysłana jako paczka za pośrednictwem Poczty Polskiej lub za poprzez Firmę Kurierską. Z uwagi na bezpieczeństwo przesyłki i tempo jej dostarczenia – polecamy odsyłanie towarów firmą kurierską lub korzystając z opcji pocztowej “Potwierdzenie nadania” / “Paczka priorytetowa”.Niedostosowanie się do powyższych zaleceń będzie podstawą nieuwzględnienia zwrotu towaru.
 2. Dokładny opis procedury zwrotu znajduje się pod tymlinkiem.

VIII.OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

 1. Administratorem danych osobowych jest KB Firma handlowa Bogusław Krogulski
 2. Wypełnienie formularza rejestracyjnego i akceptacja niniejszego regulaminu jest jednoznaczna z wyrażeniem zgody na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych podanych przez Użytkownika w trakcie rejestracji (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. O ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133, poz. 883.
 3. Składając zamówienie Klient wyrażacie zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w bazie danych firmy KB Firma handlowa Bogusław Krogulski
 4. Dane osobowe wykorzystywane są wyłącznie do realizacji zamówień, oraz pod warunkiem wyrażenia zgody przez Klienta, w celu informowania o nowych produktach, usługach oraz promocjach oferowanych przez sklep www.kasualbest.com i nie będą udostępniane innym podmiotom.
 5. Podanie danych osobowych przez Użytkownika oraz zgoda na ich przetwarzanie są niezbędne do zrealizowania zamówienia przez Sklep.
 6. Każdy Użytkownik, ma prawo wglądu do swoich danych, oraz do ich modyfikowania, poprawiania, usunięcia ich w części lub w całości, z zastrzeżeniem pkt. 7.
 7. Dane osobowe Klientów , dokonujących płatności  za nabywane towary/produkty/usługi są przekazywane spółce dotpay.pl Przekazanie dotyczy danych osobowych niezbędnych do zrealizowania płatności przez dotpay.pl (Dotpay S.A., z siedzibą w Krakowie, 30-552 Kraków, przy ulicy Wielickiej 72, zarejestrowana przez Sąd Rejonowy Kraków-Śródmieście w Krakowie, Wydział XI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000296790, posiadająca numer NIP 634-26-61-860, NIP EU PL6342661860, numer REGON 240770255 oraz kapitał zakładowy w wysokości 4.000.000,00 PLN, opłacony w całości gotówką.)
 8. Dane osobowe Użytkownika są chronione zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku, Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku i Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne, służące do przetwarzania danych osobowych. Dane osobowe Użytkownika nie są udostępniane innym podmiotom w celach marketingowych.

IX.POSTANOWIENIA KOŃCOWE
 1. Regulamin wchodzi w życie z dniem 07.03.2013 r.
 2. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem, w szczególności do zawierania i wykonywania umów sprzedaży stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego, Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i zmianie kodeksu cywilnego i przepisy Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę spowodowaną przez produkt niebezpieczny. Użytkownik akceptując ten regulamin oświadcza, iż zapoznał się z jego treścią oraz zgadza się ze wszystkimi jego postanowieniami.
 3. W przypadków Użytkowników nie będących konsumentami, nie stosuje się postanowień o odstąpieniu od umowy wskazanych w powyższym Regulaminie.
 4. Wszelkie spory powstałe na gruncie Regulaminu lub umów sprzedaży rozstrzygał będzie polski sąd powszechny.